×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.   برابر با : Sunday, 14 August , 2022

به گزارش استاک به نقل از آسوشیتدپرس روز جمعه که سلمان رشدی، نویسنده بریتانیایی هندی تبار هنگامی که قصد سخنرانی در نیویورک را داشت، مورد حمله قرار گرفت.شاهدان عینی به آسوشیتدپرس گفتند زمانی که رشدی در حال معرفی شدن بود، مردی به سوی وی رفت و او با مشت یا چاقو مورد حمله قرار داد.به گفته این شاهدان، رشدی پس از حمله به روی زمین افتاده و مهاجم دستگیر شده است.پلیس: از ناحیه گردن چاقو خورده؛ وضعیت جسمی او «نامشخص» است از شدت جراحت ...

به گزارش پایگاه خبری استاک نقل از مشرق، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق در حساب کاربری توییتر خود از افردای که از چارچوب هماهنگی حمایت می‌کنند درخواست کرد تا برای ایجاد اصلاحات در دولت تظاهرات کنند، نه حمایت از آن.به گزارش الجزیره، مقتدی صدر خطاب به طرفداران چارچوب هماهنگی گفت: «اجازه دهید تظاهرات شما مسالمت آمیز باشد و صلح مدنی را حفظ کنید. دست ما به سوی حامیان چارچوب هماهنگی دراز است تا دولت را اصلاح کنیم.»این در حالی ...

شنیده ها حکایت از آن دارد که پیش‌نویس کنونی در وین، در قیاس با گذشته از جنبه‌های مختلف بهبود پیدا کرده و چه از منظر «پایداری رفع تحریم‌ها و اطمینان‌بخشی به فعالان اقتصادی» دارای امتیازات قابل توجهی است.به گزارش استاک؛ از وین خبر می رسد در جریان گفت‌وگوهای روز شنبه، هیأت ایرانی دیدگاه‌های خود در مورد چند موضوع باقی‌مانده را به طرف مقابل منتقل کرده است. در صورتی که اروپا و آمریکا در این موارد تصمیم‌گیری کنند، می‌توان ...

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی وارد تهران شد
02 آذر 1400

رافائل گروسی دوشنبه شب( اول آبان) به منظور گفت‌وگو با مقامات کشورمان وارد فرودگاه امام خمینی(ره)‌ تهران شد و مورد استقبال بهروز کمالوندی معاون امور بین‌الملل، حقوقی و مجلس و سخنگوی سازمان انرژی اتمی قرار گرفت.

مدت‌هاست بین ایران و آمریکا گفت‌وگویی نبوده است
10 آبان 1400

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان اظهار کرد:‌ رژیم صهیونیستی به خوبی از مجموع توانمندی‌های ایران آگاه است و توانمندی محدود خود را هم می‌داند و به این موضوع آگاه است که ایران درباره امنیت خود با هیچ کسی مصالحه نمی‌کند و شوخی ندارد.

فرستاده جدید سازمان ملل به یمن ماموریتش را آغاز کرد و قول “صلح دائمی” داد
14 شهریور 1400

فرستاده جدید سازمان ملل به یمن با برعهده گرفتن ماموریت جدیدش در پیامی به یمنی‌ها از اهدافی که برای تحقق آنها تلاش می‌کند، پرده برداشت.

پوتین: سازمان ملل و شورای امنیت مسئول برقراری نظم جهانی هستند/ اوضاع افغانستان فاجعه است
13 شهریور 1400

پوتین با رد تلاش‌های آمریکا برای سلطه جهانی گفت: این نقش برای سازمان ملل و شورای امنیت سازمان ملل است و این نهادها مسئول برقراری نظم جهانی هستند.

طالبان: درخواست‌های مقاومت پنجشیر قابل قبول نیست
10 شهریور 1400

یک منبع در طالبان گفت، شرطی که فرمانده مقاومت مخالف طالبان در ولایت پنجشیر مبنی بر اعلام این منطقه به عنوان منطقه امن مطرح کرده را نمی‌توان قبول کرد.

احمد مسعود برای زمین گذاشتن سلاحش شرط گذاشت
09 شهریور 1400

احمد مسعود فرمانده جبهه مقاومت افغان مستقر در ولایت پنجشیر گفت، در صورتی فعالیتش را متوقف و از سیاست کناره‌گیری می‌کند که طالبان دولت فراگیر تشکیل دهند و آزادی و برابری بین شهروندان را تضمین کنند.

بایدن: ایالات متحده همچنان در کنار شریک عراقی خود است
07 شهریور 1400

رئیس جمهور آمریکا ضمن استقبال از برگزاری موفق نشست منطقه‌ای حمایت از عراق در بغداد، به ادامه حمایت ایالات متحده از عراق و تلاش برای "برقراری ثبات در سراسر خاورمیانه " متعهد شد.

آمریکا آخرین پایگاه سیا در افغانستان را منهدم کرد
06 شهریور 1400

مقامات آمریکایی از تخریب آخرین مقر سازمان اطلاعات آمریکا (سیا) در خارج از فرودگاه کابل خبر دادند.